Ojciec Pio

ojciec PioJeszcze za życia ziemskiego Ojca Pio (czyt. pijo) ogromne rzesze ludzi z całego świata garnęły się do niego, korzystając z niezwykłych darów i charyzmatów tego pokornego zakonnika-stygmatyka. Od dnia swojej śmierci narodzin dla Nieba – dał się poznać jako niezawodny orędownik u Boga, o czym mówią chociażby liczne tomy akt beatyfikacyjnych.

Jego kanonizacja stanowi zachętę nie tylko do jeszcze obfitszego czerpania ze strumienia wypraszanych przez niego Bożych darów, ale również do naśladowania go na drogach świętości. Zaproponowane w niniejszym zbiorku modlitwy i teksty do rozmyślania mają na celu ułatwić czytelnikom to podwójne zadanie pogłębienia duchowej więzi ze świętym Orędownikiem oraz wykorzystania cząstki spuścizny charyzmatycznego Znawcy i Przewodnika dusz dla osobistego rozwoju duchowego.

Nowenna do św. Ojca Pio pochodzi od dwóch autorów, nie podających swojego nazwiska. Pierwszy z nich, należący do Prowincji Warszawskiej OO. Kapucynów, ułożył nowennę oraz dołączył do niej litanię. Zamieszczone na pierwszych pozycjach przez autora niniejszego zbiorku, kapłana jednej z polskich diecezji, zostały przez niego opatrzone tytułami: Nowenna o pomoc i uproszenie łask oraz I litania do św. Ojca Pio.

Odmawiającym Nowennę, w zależności od czasu poświęcanego na modlitwę, można zaproponować:
–    poprzestanie na modlitwie przeznaczonej na dany dzień (1-9),
–    po jej przeczytaniu pogrążenie się w ciszy i zastanowienie się nad własnym życiem,
–    dołączenie, jak to proponuje autor pierwszej Nowenny, modlitw Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu,
–    dołączenie modlitwy umieszczonej na końcu Nowenny (zatytułowanej Zakończenie),
–    odmówienie każdego dnia którejś z Litanii.

Niech te modlitwy przyczynią się do rozpalania serc miłością do Boga i bliźniego, posuniętą aż do heroizmu, której tak piękny wzór pozostawił nam włoski stygmatyk. Niech czytelnikom otwiera oczy na piękno ich własnej i niepowtarzalnej drogi (oczywiście krzyżowej, gdyż tylko taką przewidział Chrystus dla swoich prawdziwych uczniów). Droga ta ma doprowadzić do wiecznej chwały nie tylko ich samych, lecz także tych, wobec których mają wypełnić zadanie Szymona z Cyreny lub Weroniki – zadanie, które pochłonęło wszystkie siły „Ukrzyżowanego bez krzyża” z San Giovanni Rotondo.

Warto przeczytać: Ojciec Pio – życiorys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *