Modlitwa do św. Józefa

modlitwa sw jozefModlitwa do św. Józefa

(19 marca i 1 maja)

Do ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o twoją opiekę. Przez miłość, która cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją, i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia.

Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności.

Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za twoim przykładem i twoją pomocą wsparci mogli żyć świętobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie.

Jedna myśl w temacie “Modlitwa do św. Józefa”

  1. Swiety Jozefie prosze Cie pokornie o dobra wole pracodawcy,by rozszerzyli etat synowi,aby mogl odbyc staz.
    W intencji zdrowia i Darow Ducha Swietego dla syna wyborze szkoly i w zdaniu egzaminow / oraz dobraj woli M./
    Z podziekowaniem za modlitwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.